Dobrou správou pro všechny příznivce antiradarů je, že sněmovna konečně schválila novelu silničního zákona, v níž se jedná o zásadní snížení pokut za použití aktivního antiradaru na území naší republiky. Kdežto dříve vám hrozila za použití aktivního antiradaru velmi vysoká pokuta (až do 100 000Kč), dnes se její hranice snížila na sumu od 5 000 do 10 000 Kč. Použití pasivního antiradaru je ale na našem území naprosto legální a tudíž vám žádná pokuta nehrozí. Novela silničního zákona z 1. srpna 2011 se týká pouze používání aktivních antiradarů, tedy zařízení, které aktivně ruší signál policejního radaru.
Detektor radaru, který nevysílá signál, ale pouze vás upozorní na blížící se policejní radar je na území České republiky legální. Antiradary, které jsou běžně k dostání na našem trhu, jsou všechny pasivní, proto se nemusíte obávat žádných pokut. Spolehlivě vás díky speciální EURO úpravě ochrání před radary RAMER, které využívá česká policie. Na policejní Passat R36 jsou ale bohužel krátké, především z důvodu, že policejním vozidlem Volkswagen Passat R36 se provádí tzv. úsekové měření. Jedná se o také měření, které probíhá na cca 200 až 300 metrů dlouhém úseku pomocí kamery, která je v policejním Passatu.
Policisté se zařadí za vaše vozidlo a zvýší svoji rychlost nad povolený limit. Pokud se jim bude vaše vozidlo vzdalovat, nahrají ho na kameru. Poté vaše vozidlo zastaví a udělí vám pokutu. Proti takovému druhu měření vás neochrání žádny antiradar. Laserové rušičky vás upozorňují na přítomnost policejního radaru, ale v případě úsekového měření vás nemají prakticky na co upozornit, protože takový typ měření probíhá pouze za pomoci kamery, která je umístněna ve vozidle policistů.