Podlahy s profesionály z regionu Brno
Pátek, Červen 03rd, 2011 | Author:

Podlahy s profesionály

Příjemné a útulné prostředí dělá nejen základní vybavení interiéru, ale i správně zvolená a položená podlaha, kterou vám zaručí profesionálové z Brna. Vyškolení podlaháři položí podlahy precizně, aby splňovaly jak estetické tak i užitné vlastnosti. Podlaha je součástí každého interiéru, dodává jí estetičnost a proto je důležité jí věnovat pozornost. Podlaháři ze jihomoravské firmy Podlahy Brno vám pomohou se správným výběrem a na vás zůstane jen radovat se z nové podlahy.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou nejčastěji používanou podlahovou krytinou, protože mají široké uplatnění. Dají se použít jak do kuchyně, tak i do obývacího pokoje nebo do reprezentativní místnosti, místo pravého dřeva. Podlahy z laminátu se vyrábí v mnoha barvách a vzorech, jakým je tradiční dřevo a třeba i netradiční kámen. Laminátové podlahy se prodávají v prknech, které jsou po okrajích opatřené buď zámkovým spojem (není nutné používat lepidlo) nebo drážkou a perem. Když si vyberete dokonalou imitaci dřeva, tak vzory nebo kresba letokruhů ve spojích na sebe navazují, což ve výsledku zaručí celistvost podlahy.

Výhody a nevýhody laminátové podlahy

U laminátové podlahy převyšují spíše výhody než nevýhody. Můžete si vybrat z veliké škály barev, vzorů a dekorů (české stromy, exotické dřeviny, kámen apod.). Dalšími výhodami jsou:

 • nízká cena
 • barevná a vzorová stálost
 • vysoká tvrdost
 • Nevýhodou této podlahy je malá odolnost vůči oděrkám a vlhkosti. Proti vlhkosti se dá bojovat různými impregnacemi, které výrobci provádějí při výrobě laminátové podlahy. Když máte na podlaze nějakou oděrku, tak sice nemůžete tyto podlahy brousit, ale tento poškozený dílec můžete jednoduše a rychle vyměnit.

  Pokládka a údržba laminátové podlahy

  Podlahy Brno pokládají laminátové podlahy dvěma způsoby, buď je lepí nebo pokládají volně na čistou, suchou vyrovnanou podlahu, která je opatřená izolačním materiálem, který zajišťuje tepelnou a hlukovou izolaci. Tato podlaha se hodí i tam, kde je podlahové topení. Kraje laminátové podlahy se začišťují do lišt, které se vyrábí ve stejných barvách a vzorech.

  Údržba laminátové podlahy je v celku jednoduchá. Na rychlý úklid postačí vysavač nebo prachový mop a na větší úklid mop a prostředek určený na laminátové podlahy.

  Podlahy Brno

  S pokládkou nejen laminátových podlah v Jihomoravském kraji má firma Podlahy Brno dlouholeté zkušenosti. Pracují zde podlaháři, kteří své práci rozumí. Kvalitní brněnské podlahářství své pracovníky neustále proškoluje a seznamuje s novými technikami pokládání. Svým pečlivým přístupem tato brněnská firma zákazníkům zaručí kvalitně odvedenou práci, kterou oceníte při každodenním používání své podlahy.

  Category: Bydlení