Dovolená v termálech pro páry
Čtvrtek, Říjen 02nd, 2014 | Author:

Představme si bazén s vodou, jejíž teplota je tak vysoká, že při ponoření těla, musíme být velmi opatrní, abychom se neopařili. Pak ale, až se nám podaří ponořit se. Ucítíme velmi příjemný hřejivý pocit, při kterém se nám samy přivřou oči, a hlava klesne dozadu na okraj bazénu. V té chvíli je nám všechno jedno a užíváme si pouze blažené chvíle relaxace v teplé vodě.

Termální koupaliště jsou dnes dobře rozšířeným pojmem. Napadá nás ale, jak strávit dovolenou právě zde? Dovolená v termálech, přináší nesčetně mnoho aktivit, vyrovnávající se wellness pobytům, které často i v mnoha ohledech předčí. V areálech je mnoho bazénů, různé velikosti i hloubky a co je důležitější, s různou teplotou vody. V jednom můžeme díky nižší teplotě bez problému plavat, zatímco v druhém, s vodou vyhřátou tak, že se z ní kouří, usednou na dno a odpočívat.

Proč právě termály?

Velkou výhodou termálních koupališť je déšť. Ač se to zdá nelogické – koupat se v bazénu v dešti. Pokud zjistíme, že prší, je to ten správný čas ponořit se do teplé vody a cítit dopadající kapky deště na obličeji. Tato chvíle je opravdu zvláštní a nedá se zažít nikde jinde (pokud si nevytáhneme v dešti na zahradu vanu).

Při dovolené v termálech nás může udivit množství nabízených aktivit, souvisejících právě s relaxací. Vícedenní pobyt nám umožní, utvořit si posloupnost procedur, tak aby nám vyhovovala. Jeden den je možno strávit v bazénu, další procházkou a večerní koupelí, další využitím masérských služeb, procházkami, kulturou. To vše dohromady, může tvořit opravdu uklidňující balíček, jehož rozbalením se budeme nejen bavit, ale hlavně odpočívat.

Jak sehnat vhodné ubytování?

Pokud se rozhodneme, prožít dovolenou v termálech, není snazší způsob, než si vzít na pomoc internet. Takto se často stane, že neseženeme pouze ubytování, ale kompletní služby, včetně ozdravných procedur, přístupu ke koupání, zahrnutou polopenzi. Můžeme nalézt pobyt pro páry, nebo celou rodinu za výhodnou cenu a třeba, budeme-li mít štěstí, najdeme slevu na pobyt. Využijte slevy na termály a prožijte nezapomenutelnou dovolenou!

Category: Cestování