Exotika na Kapverdských ostrovech
Čtvrtek, Červen 02nd, 2016 | Author:

Exotická dovolená je snem mnoho lidí. Ovšem cesta do exotických destinací není vždy nejlevnější záležitostí, ovšem i zde se dají najít zájezdy na výhodnou cenu. Oblíbené jsou například zájezdy na Kapverdské ostrovy. Toto souostroví se nachází u západního pobřeží Severní Afriky, díky čemuž jsou z Evropy velmi dobře dostupné. Navíc patří Kapverdské ostrovy mezi levnější exotické země – svou dovolenou si zde můžete dopřát za opravdu výhodnou cenu a přitom si užívat v exotickém ráji ve stínu palem.

Kapverdské ostrovy získaly svůj název podle mysu, u nějž se nacházejí a jsou tvořeny několika ostrovy sopečného původu, ovšem zdejší vulkány, s výjimkou ostrova Fogo, nejsou aktivní. Vulkanické ostrovy jsou typické členitým povrchem, endemitickými druhy rostlin a živočichů a plážemi pokrytými tmavým pískem. Ovšem tmavě zbarvený písek není ničím běžným a většina pláží je pokrytá světlým až bílým pískem, který lemuje azurově modré hlubiny moře.

Ideální zimní dovolená

Kapverdské ostrovy jsou vynikajícím místem, pokud chcete nerušeně relaxovat a užívat si svou dovolenou plnými doušky v nádherném exotickém prostředí. Nacházejí se v tropickém pásmu, což jim zajišťuje velmi teplé klima po celý rok a dělá z nich ideální místo pro zimní dovolenou. Samozřejmě můžete navštívit Kapverdské ostrovy v kteroukoliv roční dobu, ovšem většina Evropanů dává přednost letní dovolené v jižní Evropě, případně na severu Afriky a exotické destinace vyhledává až s příchodem chladnějšího počasí, což je právě případ zimy, případně podzimu.

Velmi oblíbené jsou zejména vánoční a silvestrovské zájezdy na Kapverdské ostrovy. Spousta lidí touží prožít tyto svátky nevšedním způsobem a vyměnit chlad a mráz České republiky za slunné pláže Afriky, jistě není k zahození. Pokud nic jiného, můžete si být jisti, že vás čeká nevšední dovolená plná odpočinku, zábavy a nových zážitků. Dovolená na Kapverdských ostrovech je vhodná pro turisty všeho věku, včetně rodin s dětmi, které jistě ocení kvalitní vybavení zdejších hotelů a mírně se svažující pláže.

Category: Cestování