Relaxací proti stresu
Úterý, Leden 20th, 2015 | Author:

Se stresovými situacemi se setkal snad už každý. V dnešní době není člověka, který by stres nezažíval, ale můžeme se mu naučit předejít. Každodenní starosti, práce, škola, projekty a mnoho dalších situací. Zajímavé je, že indiáni a lidé žijící mimo civilizaci stres za celý život nepoznají. Že stres škodí zdraví, především fyzické pohodě ví nyní snad každý z nás, ale co děláme proto, abychom se ho zbavili? Předešli těmto situacím? Vše záisí na celkovém stavu našeho těla, péči o sebe sama, pohledu na svět a životním stylu.

Životní styl

Životní styl jde ruku v ruce společně se zdravou stravou, pravidelným pohybem, pobytem na čerstvém vzduchu a odpočinekm. Řekne se to snáze, než se udělá. Dnes je jídlo hodně modifikované, přidány umělá sladidla, aspartany a některé výrobky nám více ubližují, než aby nám pomáhaly. Je dobré si při výběru kvalitních potravin přečíst, co vše obsahují a investovat do kvalitní stravy. Ohledně sportu máme také široký výběr. Ať už se přihlásíme do sportovního kroužku, začneme se profesionálně zajímat o některou z aktivit, nebo si jdeme jen 2x týdně zaběhat, vše přinese své ovoce.

Co takhle vyrazit na wellness pobyt?

Chceme-li si udělat čas sami na sebe, pořádně si odpočinout a uvolnit se, můžeme navštívit wellness. Nabídka procedur je široká a díky využití slevy na wellness pobyty navíc pobyt nevychází draho. Svěříme se do péče profesionálů, kteří o nás pečují, změna prostředí je také vítaná. Procedury uvolňují bolavé svaly a záda, pomáhají i při bolestech hlavy, prokrvují celé tělo, ženy zbavují celulitidy, kůže se zpevňuje a spánek je kvalitnější.

Vyzkoušet můžeme například masáže, mezi nejoblibenější patří sportovně relaxační masáž, masáž lávovými kameny a ajurvédská masáž. Medová není tak příjemná, ale detoxikuje celé tělo, zbavuje nás nahromaděných škodlivin. Čokoládová masáž naopak patří mezi masáže, které nejvíce zjemňují kůži. Dále můžeme navštívit lázně, peelingové kůry, celotělové zábaly a mnoho dalších. Čas můžeme využít také návštěvou sauny, společných cvičení jógy či pilates, nebo vyrazit na hory. Nenechte si ujít slevy na wellness pobyty a užijte si skvělý odpočinek od stresu.

Category: Cestování