Vydejte se námi na toulky Itálií
Úterý, Březen 04th, 2014 | Author:

Itálie patří spolu s Chorvatskem mezi oblíbená místa letní dovolené. Není se čemu divit, nachází se poměrně blízko, díky čemuž je velmi dobře dostupná autobusem nebo vlastním vozem a turistům nabízí zajímavou kombinaci přírodních krás a kultury. Pobřežní oblasti jsou obklopené turistickými letovisky a dlouhými písečnými plážemi, stejně jako krásnými městy, z nichž mnohé pocházejí z dob počátku evropské civilizace. Takovým městem je například Řím, který byl v minulosti centrem rozsáhlé Římské říše, která ovládala oblast Středozemního moře a byla hlavní mocností Evropy.

Dalším významným městem jsou například Benátky, které jsou oblíbené díky svým romantickým zákoutím. Proslavily je zejména jejich vodní kanály, po kterých plují historické gondoly, díky nimž spaříte město ze zcela jiné perspektivy, než když se budete procházet jeho ulicemi. Ovšem největší chlouba Benátek bude pravděpodobně také jeho zkázou. Každoročně totiž stoupá hladina moře a například náměstí svatého Marka se pravidelně ocitá pod vodou. Vzhledem k tomu je možné, že za několik desítek let už nebudou Benátky tím, čím je známe dnes. Voda může navíc narušit základy místních budov a je tedy možné, že už zde nezbude nic, jen trosky kdysi nádherného města. Toužíte-li tedy spatřit Benátky na vlastní oči, rozhodně neváhejte! Ideální dobou je například doba konání tradičního karnevalu, kdy celé město ožije maskami!

Koupání v moři i lyžování

Itálie je ideálním místem pro dovolenou po celý rok. V létě si můžete užívat příjemnou dovolenou u moře, v zimě máte k dispozici kvalitní lyžařská střediska v Alpách a Dolomitech a jaro s podzimem jsou skvělou dobou pro eurovíkendy a poznávací zájezdy, s nimiž můžete navštívit nejzajímavější místa této země. Záleží pouze na vás, jak chcete svou dovolenou prožít. Aktuální nabídku zájezdů do Itálie – ať už lyžařských, letních k moři, eurovíkendu nebo poznávacích zájezdů, naleznete na webových stránkách cestovní agentury NewTravel.cz. Naleznete zde také praktické informace o jednotlivých turistických lokalitách a přehledné informace o aktuálních slevách na zájezdy, díky nimž můžete mnohdy i značně ušetřit!

Category: Cestování