Kam vyjet na lyže
Pondělí, Září 22nd, 2014 | Author:

Zimní měsíce jsou pro většinu z nás radostným obdobím. Můžeme zase vytáhnout lyže a snowboardy z půdy, utřít z nich prach, navoskovat a honem vyjet někam na hory! NewGo.cz přináší slevy na pobyty na horách, proto neváhejte a zamluvte si je včas!

Lyžování v ČR

Naše země skýtá mnoho kopců k pěknému lyžování. Sjezdovky na nich dělané sice nejsou nikterak dlouhé, ale pokud chcete naučit lyžovat své děti nebo pokud chcete lyže či snowboard provětrat během jednoho dne, nemusíte vyjíždět hned do Alp. Navíc ušetříte při uplatnění zlevněných lyžařských pobytů. Výborné podmínky lyžařům nabízejí například:
Orlické hory. Správci se zde starají o maximální komfort uživatelů sjezdovek a tratí pro běžkaře. Na rolbami upravované sjezdovky je radost pohledět. Nabízí mimo jiné freestyle school, kde vás naučí mnohem víc než jen sjíždět z kopce dolů. Můžete využít ubytování i půjčovny lyží a dalších příslušenství.
Krkonoše jsou nejvyšším českým pohořím. Svatý Petr nabízí dlouhé sjezdovky pro ostřílené jezdce i začátečníky. Hromovka je vyhledávána pro své proslulé večerní lyžování. Horní Mísečky jsou pro svou nenáročnost vhodné pro začínající lyžaře a snowboardisty.
Šumava nabízí skvělé prostředí pro rodinné lyžování, ať už jste začátečník nebo pokročilý, na Špičáku vás čeká několik sjezdovek a své děti můžete svěřit lyžařské školičce. Pokud máte raději běžky, i na vás se myslí několika desítkami kilometrů běžeckých tras.

Hurá do Rakouských Alp

Rakousko je pravděpodobně nejčastěji vyhledávanou destinací pro zimní radovánky. Není se také čemu divit, když nabízí na 410 lyžařských areálů, nespočet lanovek a sjezdových tratí. Pokud neumíte lyžovat nebo si nejste ještě jistí v kramflecích neznamená, že do Rakouska nemůžete jet také. Naopak, výhodou těchto dlouhých sjezdovek je fakt, že si je párkrát sjedete a druhý den už na vás nikdo nepozná, že jste ještě včera neustále padali na zadek. Můžete využít slevy na ubytování a zůstat na pár nocí v luxusních hotelech nebo apartmánech.

 

 

Category: Sport