Při nevyváženém příjmu vitaminů a minerálů stárne náš organismus rychleji a bolestivěji
Bez vitamínů a minerálů organismus nefunguje
Když se řeklo vitamíny a minerály tal věděla dříve většina lidí snad jen to, že existuje „céčko“, ti vnímavější se těšili na déčko ze slunečních paprsků, rodiče varovali své potomky, že bez mrkve budou špatně vidět. Vitamínů a minerálů je pochopitelně mnohem více a bez nadsázky lze říci, že rozhodují o kvalitě našeho zdraví, tudíž i života.
Dlouhověkost vers. vitaminy a minerály
Absence či nedostatek vitaminů a minerálů snižuje obranyschopnost organismu a je u zrodu mnoha důležitých zdravotních problémů a nemocí. Podle poznatků věštce Stanley Bradleyho je například i dlouhověkost podmíněná dostatečným a pravidelným přísunem vitaminů a minerálů. Podle jeho teorie patří dlouhověcí mezi přibližně 4% populace, jejíž jídelníček je vyvážený a tělo ochotné a schopné vitaminy i minerály přijímat a využívat je.
Vliv na dlouhý a zdravý život mají z vitaminů a minerálů podle něj především betakarotén, B3, B6, B12, biotin, D2, D3, síra, křemík, železo, hořčík, vápník, fosfor, zinek, selen, jod, koenzym 10 a mangan.
Hledání nových cest
S přibývajícími lety, samozřejmě, klesá schopnost organismu přijímat vitaminy a minerály ze stravy, proto je nezbytné je dodávat jinou cestou. Farmakologickou, ale třeba také alternativní – včetně bylinek a speciálních přípravků. Věštec Stanislav Bradley má na základě mnohaletých zkušeností vypracovaný doporučený postup a dávkování jednotlivých přípravků obsahujících vitaminy a minerály a na to navazujících čajů. Napomáhají vyčištění trávící soustavy, zbavení se rakovinových virů a podobně. V neposlední řadě připraví organismus na lepší přijímání vitaminů a minerálů.
Co s čím souvisí?
Každý vitamin či minerál má v organismu svou nezastupitelnou roli. Jakmile schází, odrazí se to na zdravotním stavu člověka. Několik konkrétních příkladů: na kazivost zubů má vliv mj. nedostatek vápníku, křemíku, chloru, fluoru. Centrální nervovou soustavu a srdce ovlivňuje zejména draslík, hořčík, fosfor, koenzym Q10, selen a zinek. Na problémy s mozkem, včetně Alzheimerovi a Parkinsonovi nemoci i epilepsie, má vliv především nedostatek B12, vitaminu C, fosforu, lecitinu, koenzymu Q1O. To je jen pár důkazů o tom, že vitaminy a minerály jsou pro člověka nezbytně nutné.
Hlavně vyváženě
Ještě důležitější, než být v neustálém střehu, co zrovna našemu organismu chybí, je důraz na vyváženost biologicky důležitých látek, včetně vitaminů a minerálů. Jejich soulad se odráží na harmonii těla a duše, tudíž na celkovém zdravotním stavu.